W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Ambasador

Piotr Rychlik

Piotr Rychlik

Ambasador Pełnomocny i Nadzwyczajny Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Finlandii

Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, na którym w 2013 r. uzyskał stopień doktora nauk prawnych. Od 2007 r. wykładowca w Katedrze Prawa Karnego Materialnego i Prawa Wykroczeń na Wydziale Prawa i Administracji UWM. Ukończył aplikację dyplomatyczno-konsularną, w ramach której odbył staże w Ambasadzie RP w Waszyngtonie i Konsulacie Generalnym RP w Chicago. W 2009 r. rozpoczął pracę w Departamencie Prawno-Traktatowym MSZ, w którym zajmował się m.in. prawnymi aspektami terroryzmu i sankcji międzynarodowych, jak również kwestiami nieruchomości dyplomatycznych za granicą. Od 2016 r. zastępca dyrektora, a od lutego 2018 r. do września 2019 r. dyrektor Departamentu Prawno-Traktatowego MSZ.

W trakcie pracy w MSZ reprezentował Polskę na forach najważniejszych organizacji międzynarodowych, takich jak ONZ, Unia Europejska, Rada Europy, czy Organizacja Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego. Był też członkiem lub przewodniczącym delegacji polskiej na liczne negocjacje oraz konsultacje dwustronne i wielostronne.

Żonaty, zna języki angielski i włoski.