W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Marek Redźko

Dyrektor Generalny

Zdjęcie portretowe dyrektora generalnego Marka Redźko

22 października 2020 r. powołany na stanowisko Dyrektora Generalnego Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Wcześniej takie stanowisko piastował w resortach rozwoju (od 21 listopada 2019 r.) oraz przedsiębiorczości i technologii (od 12 stycznia 2018 r.).

Studiował prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Jest również absolwentem Krajowej Szkoły Administracji Publicznej. W latach 2008-2009 odbył aplikację legislacyjną w Rządowym Centrum Legislacji.

Urzędnik służby cywilnej związany w latach 2006-2018 najpierw z Ministerstwem Zdrowia, a następnie z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Pracował m.in. w Zespole ds. Państwa w Departamencie Komitetu Rady Ministrów oraz w Sekretariacie Prezesa Rady Ministrów, gdzie zajmował stanowisko radcy Szefa KPRM w Wydziale Obsługi Merytorycznej Prezesa Rady Ministrów, a następnie Zastępcy Dyrektora ds. Kadr „R”. Od 2014 r. uczestniczy w pracach Rady do Spraw Uchodźców jako członek orzekający w postępowaniach administracyjnych o udzielenie cudzoziemcom ochrony międzynarodowej na terytorium RP.

W 2005 roku odbył staż w Kongresie Stanów Zjednoczonych w Waszyngtonie, a w trakcie przygotowywań do polskiego przewodnictwa w Radzie UE w latach 2010-2011 uczestniczył w stażu w Sekretariacie Generalnym Rady Unii Europejskiej.

Zna język angielski oraz francuski.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
22.10.2020 11:02 Magdalena Gawlas
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Magdalena Gawlas
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Marek Redźko 1.0 22.10.2020 11:02 Magdalena Gawlas

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP