W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Robert Bartold

Dyrektor Generalny

Robert Bartold

Życiorys

12 stycznia  2018 r. powołany na stanowisko Dyrektora Generalnego Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, które z dniem 15 listopada 2019 roku zostało przekształcone w Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Urzędnik służby cywilnej od 2000 r. Ponad 14 lat na stanowiskach dyrektorów generalnych (2000-2002 Urzędu Zamówień Publicznych, 2005-2007 Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, 2007-2016 Ministerstwa Edukacji Narodowej).

Jest zawodowo związany ze służbą publiczną, którą rozpoczął w 1994 r. w Urzędzie Rady Ministrów. Pracował również w Ministerstwie Środowiska, gdzie zajmował m.in. stanowisko dyrektora Sekretariatu Ministra. W latach 2002-2005 był zatrudniony w Urzędzie Służby Cywilnej jako dyrektor Departamentu Rekrutacji i Selekcji w Służbie Cywilnej.

Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu organizacjami i dużymi zespołami, zarządzaniu finansami, w tym udzielaniu zamówień publicznych oraz tworzeniu złożonych systemów informatycznych.

Jako ekspert międzynarodowy uczestniczył w projektach Unii Europejskiej dotyczących tworzenia systemów zamówień publicznych w Bośni i Hercegowinie oraz Kosowie, budowania służby cywilnej na Ukrainie oraz Czarnogórze, a także wzmocnienia instytucjonalnego Najwyższego Urzędu Kontroli w Albanii.  Był członkiem komitetów audytu w kilku działach administracji publicznej i jednym ze współautorów podręcznika akademickiego „Nauka Administracji”.

Jest absolwentem i doktorantem Uniwersytetu Warszawskiego (w 1992 r. ukończył informatykę na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego). W 1994 roku ukończył Krajową Szkołę Administracji Publicznej, a w 2019 roku program Argo Top Public Executive, realizowany w partnerstwie przez KSAP i IESE Business School z Hiszpanii, w formule Master of Public Administration.

Przed rozpoczęciem służby publicznej - w latach 1989-90 - pracował także jako programista w NCR Overseas Trade Corporation w Brukseli. W 1993 roku odbył staż w Biurze Menadżera Austin - stolicy stanu Texas w USA. W trakcie pracy w służbie cywilnej aktywnie uczestniczył w wielu projektach wdrożeniowych z zakresu informatyzacji administracji publicznej oraz zamówień publicznych, a także wdrażania budżetowania zorientowanego na rezultaty.

Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi „za zaangażowanie w przywracaniu świetności obiektów historycznych” - działania rekonstrukcyjne, które przyczyniły się do przywrócenia dawnej świetności oraz historycznego kształtu architektonicznego budynku Ministerstwa Edukacji Narodowej - oraz Złotym Medalem „Za zasługi dla obronności kraju”. 

Zna język angielski, francuski i hiszpański.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
22.11.2019 11:49 Magdalena Gawlas
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Magdalena Gawlas
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Robert Bartold 3.0 10.04.2020 13:27 Magdalena Gawlas
Robert Bartold 2.0 05.12.2019 09:59 Magdalena Gawlas
Robert Bartold 1.0 22.11.2019 11:49 Magdalena Gawlas

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP