W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Agnieszka Chilmon

Dyrektor Generalny Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska

Agnieszka Chilmon
Dyrektor Generalny Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska

Agnieszka Chilmon jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Prawa i Administracji oraz studiów podyplomowych menedżerskich w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jest adwokatem (aktualnie nie wykonuje zawodu), członkiem Izby Adwokackiej w Warszawie, członkiem Krajowej Komisji ds. Ocen Oddziaływania na Środowisko.

Od początku swojej kariery zawodowej jest zaangażowana w kompleksowe świadczenie pomocy prawnej w obszarach związanych z prawem ochrony środowiska, prawem energetycznym, prawem budowlanym i nieruchomości. W latach 2016–2019 była Dyrektorem Departamentu Prawnego Ministerstwa Środowiska. Wcześniej była głównym prawnikiem w United Nations Global Compact Network Poland, gdzie doradzała w szczególności w zakresie polskiego, unijnego oraz międzynarodowego prawa ochrony środowiska oraz koordynowała programy infrastrukturalne "Bałtyk i Żegluga Śródlądowa". W latach 2013-2014 kierowała praktyką prawa energetycznego.

Jest autorem licznych publikacji naukowych (m.in. na łamach "Zeszytu Naukowo–Technicznego Ciepłownictwo, Gazownictwo, Elektroenergetyka", dwumiesięcznika "Nowa Energia", miesięcznika "Energetyka Cieplna i Zawodowa") i prasowych (m.in. na łamach "Dziennika Gazety Prawnej"). Występowała także jako prelegent konferencji naukowych z sektora energetycznego i moderator konferencji naukowych z dziedziny ochrony środowiska. Od 2019 r. zajmuje stanowisko Dyrektora Generalnego Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
21.01.2021 11:10 Anita Omelczuk
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Anita Omelczuk
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Agnieszka Chilmon 4.0 28.03.2022 08:15 Judyta Mikołajczuk
Agnieszka Chilmon 3.0 23.02.2021 09:50 Piotr Otrębski
Agnieszka Chilmon 2.0 21.01.2021 11:13 Anita Omelczuk
Agnieszka Chilmon 1.0 21.01.2021 11:10 Anita Omelczuk

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}