W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Andrzej Szweda - Lewandowski

Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska


Zdjęcie Andrzeja Szwedy-Lewandowskiego, Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska. Widok głowy i popiersia, pogodna, uśmiechnięta twarz.

Andrzej Szweda-Lewandowski urodził się 1972 r. Jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego, Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi, specjalizacji biologia środowiskowa oraz absolwentem Wydziału Leśnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW) w Warszawie. Ukończył także – w SGGW – podyplomowe studia w zakresie oceny i wyceny zasobów przyrodniczych na Międzyuczelnianym Podyplomowym Studium Oceny i Wyceny Zasobów oraz podyplomowe studia w zakresie Kompensacji Przyrodniczej w Katedrze Kształtowania i Ochrony Krajobrazu.

Pracował w Biurze Urządzania Lasu, gdzie zajmował się tworzeniem operatów glebowo-siedliskowych dla nadleśnictw. Jest autorem kilku planów ochrony przyrody dla nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych (RDLP) w Łodzi. Był Naczelnikiem Wydziału Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Mokotów, gdzie zajmował się utrzymaniem terenów zieleni i wydawaniem decyzji dot. ochrony środowiska.

W latach 2006-2007 oraz 2015-2018 sprawował funkcję Głównego Konserwatora Przyrody w randze podsekretarza stanu. Tworzył sieć obszarów Natura 2000 na terenie Polski. Pracował także w biurze Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi, zajmując się wszystkimi zagadnieniami dotyczącymi ochrony lasu. Jest współautorem raportów i analiz dotyczących inwestycji wodnych. W 2018 r. Andrzej Szweda-Lewandowski został powołany przez Premiera na urząd Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
21.01.2021 10:49 Anita Omelczuk
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Anita Omelczuk
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Andrzej Szweda - Lewandowski 4.0 28.03.2022 08:14 Judyta Mikołajczuk
Andrzej Szweda - Lewandowski 3.0 21.01.2021 11:12 Anita Omelczuk
Andrzej Szweda - Lewandowski 2.0 21.01.2021 10:52 Anita Omelczuk
Andrzej Szweda - Lewandowski 1.0 21.01.2021 10:49 Anita Omelczuk

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}