W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Miejsca dystrybucji leków sfałszowanych

Jak wynika z doświadczenia, obrót podrobionymi produktami leczniczymi oraz lekami niedopuszczonymi do obrotu dokonywany jest najczęściej za pośrednictwem Internetu (m.in. sklepy internetowe, serwisy aukcyjne, fora dyskusyjne, wiadomości e-mail o treści reklamowej). Nielegalne sklepy internetowe oferujące w sprzedaży farmaceutyki nigdy nie podają na swoich stronach internetowych danych kontaktowych – unikają komunikacji z klientem. Brak informacji o miejscu prowadzeniu działalności sprzedawcy, brak danych kontaktowych. Przeważnie nie ma możliwości kupienia produktów w opcji za pobraniem.


W Polsce obrót podrobionymi produktami leczniczymi oraz lekami niedopuszczonymi do obrotu dokonywany jest również w placówkach handlowych (m.in. sex-shop, sklepy z odżywkami dla sportowców tzw. sklepy kulturystyczne), placówkach usługowych (m.in. siłownie, kluby fitness, gabinety masażu oraz medycyny orientalnej) na bazarach oraz targowiska.

Prowadzenie obrotu produktami leczniczymi poza miejscem dozwolonym przez ustawę -Prawo farmaceutyczne jest nielegalne. Oferowanie szkodliwych dla zdrowia sfałszowanych produktów farmaceutycznych, substancji, środków spożywczych, do sprzedaży jest przestępstwem ściganym z mocy prawa. Za obrót tego typu preparatami grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Na sankcję narażeni są zarówno świadomi, jak i nieświadomi sprzedawcy. Przepisy karne są w tej kwestii bezwzględne.

 

{"register":{"columns":[]}}