W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Możliwość wprowadzenia zwolnienia z podatku od nieruchomości

Rada Gminy może uchwalić zwolnienie wybranych grup przedsiębiorców z podatku od nieruchomości.

Informacje:

 • Rada Gminy może uchwalić, za część roku 2020 oraz za wybrane miesiące 2021 roku, zwolnienie z podatku od nieruchomości: 
  •    gruntów, 
  •    budynków i
  •    budowli związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, 
  wskazanym przez siebie grupom przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19.

 • Warunkiem zwolnienia jest podjęcie przez Radę Gminy uchwały wprowadzającej zwolnienia, a następnie spełnienie przez przedsiębiorcę określonych uchwałą Rady Gminy warunków (przynależność do wskazanych w uchwale rady gminy grup przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu z powodu COVID-19).

 • Rada Gminy może uchwalić zwolnienie, z którego będą mogli skorzystać: jednoosobowa działalność, mikroprzedsiębiorca, mały, średni, duży przedsiębiorca, którego płynność finansowa uległa pogorszeniu z powodu COVID-19.

 • Ustawa z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. z 2021 r. poz.2095, z późn. zm.) – art. 15p ust. 1. 

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2023 12:05

Instytucja odpowiedzialna za dokument: Ministerstwo Finansów

{"register":{"columns":[]}}