W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Możliwość wprowadzenia zwolnienia z podatku od nieruchomości

Rada Gminy może uchwalić zwolnienie wybranych grup przedsiębiorców z podatku od nieruchomości.

Informacje:

Wprowadzenie możliwości uchwalenia przez Radę Gminy, za część roku 2020, zwolnienia z podatku od nieruchomości: gruntów, budynków i budowli związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, wskazanym grupom przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19.

  • Warunkiem zwolnienia jest podjęcie przez Radę Gminy uchwały wprowadzającej zwolnienia, a następnie spełnienie przez przedsiębiorcę określonych uchwałą Rady Gminy warunków (przynależność do wskazanych w uchwale rady gminy grup przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu z powodu COVID-19).

  • Rada Gminy może uchwalić zwolnienie, z którego będą mogli skorzystać: jednoosobowa działalność, mikroprzedsiębiorca, mały, średni, duży przedsiębiorca, którego płynność finansowa uległa pogorszeniu z powodu COVID-19.

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2020 11:42

Instytucja odpowiedzialna za usługę: Ministerstwo Finansów

{"register":{"columns":[]}}