W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Nie musisz informować o schematach podatkowych MDR innych niż transgraniczne

Z powodu wprowadzenia stanu zagrożenia epidemicznego i stanu epidemii w związku z COVID-19 nie musisz informować o schematach podatkowych MDR innych niż transgraniczne. Terminy przekazywania informacji i zawiadomień o schematach podatkowych MDR uległy zawieszeniu.

Informacje:

Informacje:

W przypadku schematów podatkowych innych niż transgraniczne nie musisz przekazywać informacji i zawiadomień oraz realizować innych obowiązków określonych w przepisach dotyczących schematów podatkowych innych niż transgraniczne w okresie od 31 marca 2020 r. do 30 dnia po dniu odwołania stanu zagrożenia epidemicznego i stanu epidemii ogłoszonego w związku z COVID-19.

Skorzystanie z zawieszenia/przedłużenia terminów przekazywania informacji i zawiadomień o schematach podatkowych MDR ma charakter dobrowolny. Nie musisz więc czekać do odwieszenia terminów i jeśli chcesz, możesz wypełnić obowiązki wynikające z przepisów MDR już teraz.

  • Wszystkie podmioty zobowiązane do przekazywania informacji i zawiadomień na podstawie przepisów o schematach podatkowych - promotor, korzystający lub wspomagający.

  • Dłuższy czas na wywiązanie się z obowiązków sprawozdawczych i informacyjnych wynikających z przepisów o schematach podatkowych. W przypadku schematów podatkowych innych niż transgraniczne - do 30 dnia następującego po dniu odwołania stanu zagrożenia epidemicznego i stanu epidemii w związku z COVID-19.

    • Dział III, rozdział 11a – Informacje o schematach podatkowych ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2021 r. poz. 1540, z późn. zm.)
    • Ustawa z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz.U. 2021 r. poz. 2095, z późn. zm.)

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2021 08:58

Instytucja odpowiedzialna za usługę: Ministerstwo Finansów

{"register":{"columns":[]}}