W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Nie płać podatku dochodowego od świadczenia postojowego

Będziesz zwolniony z podatku dochodowego od przychodów z tytułu świadczenia postojowego, dodatkowego świadczenia postojowego i jednorazowego dodatkowego świadczenia postojowego. 

Informacje:

Jeśli w związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego/ stanu epidemii otrzymujesz świadczenie postojowe, dodatkowe świadczenie postojowe czy jednorazowe dodatkowe świadczenie postojowe - nie zapłacisz podatku dochodowego od tych świadczeń.

  • Jeżeli w następstwie wystąpienia COVID-19 doszło do przestoju w prowadzeniu działalności przez osobę prowadzącą działalność gospodarczą albo przez zleceniodawcę lub zamawiającego, z którymi została zawarta umowa cywilnoprawna.
     

  • Osoby prowadzące działalność gospodarczą oraz osoby wykonujące umowy agencyjne, umowy zlecenia, inne umowy o świadczenie usług.

  • Nie zapłacisz podatku dochodowego od świadczenia postojowego, dodatkowego świadczenia postojowego i jednorazowego dodatkowego świadczenia postojowego .

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2020 19:15

Instytucja odpowiedzialna za usługę: Ministerstwo Finansów

{"register":{"columns":[]}}