W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Przerwa w działalności podatników karty podatkowej

Jeśli opłacasz podatek w formie karty podatkowej i ze względu na decyzję władz spowodowaną COVID-19 nie możesz prowadzić działalności – jesteś zwolniony z zawiadamiania urzędu skarbowego o rozpoczęciu i zakończeniu przerwy w działalności.

Informacje:

 

Zwolnienie podatników z obowiązku zawiadamiania naczelnika urzędu skarbowego o rozpoczęciu i zakończeniu przerwy w prowadzeniu działalności gospodarczej, która spowodowana była wprowadzonym przez władze publiczne odgórnym zakazem prowadzenia tej działalności z powodu COVID-19.

  • W całym okresie, w którym nie możesz prowadzić działalności gospodarczej z uwagi na czasowe ograniczenie jej prowadzenia z powodu COVID-19. 

  • Podatnicy podatku dochodowego do osób fizycznych opłacający ten podatek w formie karty podatkowej.

  • Zyskasz możliwość niezapłacenia karty podatkowej za okres przerwy w prowadzeniu działalności gospodarczej, która związana była z COVID-19.


     

    • Ustawa z dnia 19 czerwca 2020 r. o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19 oraz o uproszczonym postępowaniu o zatwierdzenie układu w związku z wystąpieniem COVID-19, art. 42 pkt 2.

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2020 13:32

Instytucja odpowiedzialna za usługę: Ministerstwo Finansów

{"register":{"columns":[]}}