W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Przesuń termin zapłaty podatku od budynków

 

Informacje:

Rozwiązanie przewidywało przedłużenie do dnia 20 lipca 2020 r. terminu zapłaty podatku od przychodów z budynków za miesiące marzec–maj 2020 r. w zakresie podatku PIT i CIT. i zostało zastąpione Nie zapłacisz podatku od przychodów z budynków.

  • Musisz spełnić określone warunki, czyli w danym miesiącu poniosłeś negatywne konsekwencje ekonomiczne z powodu COVID-19 i uzyskałeś w danym miesiącu przychody niższe o co najmniej 50% w stosunku do analogicznego miesiąca poprzedniego roku podatkowego. Warunek dotyczącego spadku przychodów o 50% nie dotyczy cię wtedy, gdy:

    • stosowałeś w 2019 r. formę opodatkowania, w przypadku której nie ustala się przychodów;
    • rozpocząłeś prowadzenie działalności gospodarczej w ostatnim kwartale 2019 r. i nie uzyskałeś w tym okresie przychodów z działalności gospodarczej;
    • rozpocząłeś działalność w 2020 r.
  • Ulga jest skierowana dla wszystkich przedsiębiorców niezależnie od formy prawnej, w której prowadzona jest działalność, i statusu przedsiębiorcy, posiadających w środkach trwałych budynki.

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2020 18:49

Instytucja odpowiedzialna za usługę: Ministerstwo Finansów

{"register":{"columns":[]}}