W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Skorzystaj z możliwości przedłużenia terminu płatności za podatek od nieruchomości

Gminy będą mogły przedłużyć terminy płatności rat podatków od nieruchomości płatnych w: kwietniu, maju i czerwcu 2020 r., maksymalnie do 30 września 2020 r. oraz płatnych w wybranych miesiącach 2021 r., maksymalnie do 31 grudnia 2021 r. 

Informacje:


 

  • W gminach, które podejmą uchwały, przedłużone zostaną przedsiębiorcom terminy płatności rat podatku od nieruchomości.

  • Z narzędzia możesz skorzystać, jeżeli prowadzisz działalność w gminie, która podjęła stosowną uchwałę, oraz jesteś przedsiębiorcą, którego płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19.

  • Każdy przedsiębiorca będący podatnikiem podatku od nieruchomości, w tym prowadzący działalność jednoosobowo, którego płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19.

  • Ustawa z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. z 2021 r. poz.2095, z późn. zm.) – art. 15q ust. 1.

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2021 11:37

Instytucja odpowiedzialna za dokument: Ministerstwo Finansów

{"register":{"columns":[]}}