W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Skorzystaj z ułatwień dotyczących środków ochrony roślin

W okresie stanu epidemii nie będą wymagane uprawnienia dotyczące stosowania i sprzedaży środków ochrony roślin oraz nie jest wymagane przeprowadzenie badań technicznych sprzętu do stosowania środków ochrony roślin.

Informacje:

W okresie stanu epidemii osoby, które stosują środki ochrony roślin, sprzedają te preparaty, prowadzą doradztwo z zakresu ochrony roślin, a także prowadzą uprawę roślin zgodnie z zasadami integrowanej produkcji roślin, nie muszą ukończyć wymaganych szkoleń. Ponadto nie jest wymagane poddawanie okresowym badaniom sprawności technicznej sprzętu przeznaczonego do stosowania środków ochrony roślin.

W okresie stanu epidemii oceny zdrowotności roślin przed wydaniem paszportu roślin mogą dokonać osoby, które nie zdały egzaminu przed Wojewódzkim Inspektorem Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2021 09:56

Instytucja odpowiedzialna za usługę: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

{"register":{"columns":[]}}