W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Skorzystaj ze zwiększonego limitu zwolnienia w PIT - dopłaty do wypoczynku dzieci

Zwiększono limit zwolnienia od podatku dochodowego od osób fizycznych za dopłaty do zorganizowanego wypoczynku dla twoich dzieci.

Informacje:

Uzyskasz wyższą kwotę zwolnioną od podatku dochodowego od osób fizycznych, jeśli otrzymasz w okresie od 2020 r. do końca roku podatkowego nastepującego po roku, w którym odwołano stan epidemii ogłoszony z powodu COVID-19, dopłaty do zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży do lat 18, sfinansowane ze źródeł innych niż fundusz socjalny, ZFŚS, lub zgodnie z odrębnymi przepisami, do wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym kwoty 3000 zł.
Podstawa prawna: art. 21 ust. 1 pkt 78 lit.b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

  • Pracownicy otrzymujący dopłaty do zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży do lat 18, finansowane ze źródeł innych niż fundusz socjalny, ZFŚS, lub zgodnie z odrębnymi przepisami wydanymi przez właściwego ministra.

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2020 18:08

Instytucja odpowiedzialna za usługę: Ministerstwo Finansów

{"register":{"columns":[]}}