W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Ulgi w spłacie czynszów najmu – Skarb Państwa

Masz możliwość wnioskowania o umorzenie należności bez konieczności uzyskania zgody wojewody, masz też możliwość wnioskowania o odstąpienie od dochodzenia należności.

Informacje:

Umorzenie w całości lub w części, odroczenie płatności, rozłożenie na raty należności z tytułu najmu, dzierżawy i użytkowania nieruchomości Skarbu Państwa, którymi gospodaruje starosta lub prezydent miasta na prawach powiatu za okres stanu zagrożenia  epidemicznego lub epidemii możliwe bez uzyskania zgody wojewody.

Poza umorzeniem, odroczeniem płatności i rozłożeniem na raty starosta (prezydent miasta na prawach powiatu) będzie też mógł, bez zgody wojewody, odstąpić od dochodzenia każdej należności  z tytułu najmu, dzierżawy i użytkowania nieruchomości za okres zagrożenia epidemiologicznego lub epidemii, jeżeli z takim wnioskiem wystąpi przedsiębiorca lub inny podmiot, którego płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19.

 

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2020 12:24

Instytucja odpowiedzialna za usługę: Ministerstwo Rozwoju

{"register":{"columns":[]}}