W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Uzyskaj ulgi w spłacie czynszów najmu, dzierżawy i użytkowania nieruchomości stanowiących własność jednostek samorządu terytorialnego

Wprowadzona zostaje możliwość udzielenia ulgi przez organ wykonawczy jednostki samorządu terytorialnego bez konieczności wcześniejszej uchwały właściwej rady lub sejmiku w tej sprawie, możliwość odstąpienia od dochodzenia należności bez ograniczeń co do kwoty zobowiązania.

Informacje:

Umorzenie w całości lub w części, odroczenie płatności, rozłożenie na raty należności z tytułu najmu, dzierżawy i użytkowania nieruchomości jednostek samorządu terytorialnego, za okres stanu zagrożenia  epidemicznego lub epidemii bezpośrednio przez prezydenta miasta (wójta, burmistrza, zarząd powiatu albo zarząd województwa) bez konieczności wcześniejszego podjęcia w tej sprawie uchwały przez organ stanowiący jednostki samorządu terytorialnego.

Możliwość określenia w uchwale organu stanowiącego jednostki samorządu terytorialnego zasad odstąpienia od dochodzenia wszystkich należności o charakterze cywilnoprawnym, przypadających jednostce samorządu terytorialnego od podmiotów, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19.

Możliwość bezpośredniego odstąpienia przez prezydenta miasta (wójta, burmistrza, zarząd powiatu albo zarząd województwa) od dochodzenia należności z tytułu najmu, dzierżawy i użytkowania nieruchomości jednostek samorządu terytorialnego, za okres stanu zagrożenia  epidemicznego lub epidemii, bez konieczności wcześniejszego podjęcia w tej sprawie uchwały przez organ stanowiący jednostki samorządu terytorialnego.

Bez ograniczeń czasowych – na zasadach ustalonych w uchwale właściwej rady (albo sejmiku), za okres zagrożenia epidemicznego lub epidemii – bezpośrednio przez prezydenta miasta (wójta, burmistrza, zarząd powiatu albo zarząd województwa).

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2020 18:58

Instytucja odpowiedzialna za usługę: Ministerstwo Rozwoju

{"register":{"columns":[]}}