W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Witold Bańka

Minister sportu i turystyki

Witold Bańka

Odpowiada za promowanie kultury fizycznej i jej społecznej wartości oraz tworzenie warunków dla rozwoju sportu wyczynowego. Prowadzi także sprawy dotyczące sektora turystyki.

Urodzony 3 października 1984 r. w Tychach.

Absolwent politologii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego  Katowicach.

Były reprezentant Polski w lekkoatletyce, złoty medalista młodzieżowych mistrzostw Europy w lekkoatletyce (Erfurt 2005 r.), złoty i srebrny medalista Uniwersjad w Bangkoku i Belgradzie (2007 r. i 2009 r.), a także brązowy medalista mistrzostw Świata w lekkoatletyce w Osace (2007 r.) W 2009 r. był najmłodszym w historii delegatem na zjazd sprawozdawczo-wyborczy Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, reprezentując Śląski Związek Lekkiej Atletyki.

W 2012 r. oficjalnie zakończył karierę sportową. Rozpoczął działalność w branży public relations, realizując szkolenia z zakresu relacji z mediami i wizerunku, współpracując z czołowymi polskimi przedsiębiorstwami, tworząc dla nich produkcje reklamowe i strategie PR-owe.