W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

1000 witryn na Portalu GOV.PL

Program Projekt Portal RP ma na celu budowanie spójnego systemu informacyjnego dla całej administracji. Każdego dnia, kolejne podmioty publiczne dołączają do tego grona. Dziś osiągnęliśmy okrągły wynik 1000 wirtyn na Portalu!

Grafika 1000 witryn na portalu Gov.pl

O projekcie Portal GOV.PL
Projekt rozpoczął się  w 2018 roku, jeszcze w Ministerstwie Cyfryzacji.
Jego głównym celem jest ustandaryzowanie i ułatwienie prowadzenia stron www prowadzonych przez administrację publiczną. Kolejne urzędy centralne, wojewódzkie czy samorządowe przenoszą swoje treści na portal GOV.PL. Ten system, pozwala redaktorom z na coraz wygodniejsze zarządzanie i aktualizowanie treści poszczególnych podmiotów. Zyskujemy dzięki temu jednolity i uporządkowany sposób prezentacji informacji o jednostkach administracji i zapewniamy bezpieczeństwo zasobom danych.


 

Portal w liczbach

Zespół portalu w Departamencie Rozwoju Usług (Centrum Govtech, KPRM), każdego dnia przenosi na portal kolejne strony. Żeby zobrazować jak dynamicznie rozwija się projekt, najlepiej przestudiować liczby. W 2018 roku na portalu można było znaleźć strony wszystkich ministerstw. W ciągu kolejnych dwóch lat portal, to ponad 1000 stron jednostek publicznych.
Od Urzędów Centralnych, po jednostki samorządu terytorialnego.
W ramach portalu pracuje ponad 2 600 tys. redaktorów, którzy każdego dnia tworzą i udostępniają treści dostępne dla obywateli. W rekordowych miesiącach portal odwiedziło ponad 25 mln unikalnych użytkowników, a treści portalu zostały wyświetlone ponad 1,4 mld razy. W szczycie w 2020 roku portal obsługiwał 6 mln użytkowników w ciągu jednego dnia.

 


Projekt Portal RP wyrósł z potrzeb obywateli, którzy oczekiwali informacji i usług państwa, które są łatwo dostępne i skupione w jednym miejscu. Projekt nie mógłby być jednak realizowany bez wsparcia i stałego dialogu z pracownikami instytucji i urzędów, którzy na bieżąco udostępnianych w codziennej pracy. Cieszymy się, że tyle podmiotów nam zaufało i możemy zapewnić, że najważniejsza będzie dla nas w dalszym ciągu praca na rzecz obywateli i partnerów. – podkreśla Michał Przymusiński nadzorujący projekt z ramienia Centrum GovTech.


Okrągły wynik
Współpraca z jednostkami publicznymi zazwyczaj odbywa się w porozumieniu z przedstawicielami Centralnych ośrodków. Tak samo było w  przypadku Państwowej Straży Pożarnej. Podczas migracji kilkunastu serwisów udało nam się osiągnąć wynik 1000 stron na portalu GOV.PL!  Szczęśliwym, tysięcznym portalem jest:
https://www.gov.pl/web/kppsp-miedzyrzecz  !

Dzięki temu, że jako Państwowa Straż Pożarna przenieśliśmy swoje zasoby na Portal GOV.PL  jesteśmy jeszcze bardziej dostępni dla społeczeństwa. Przedsięwzięcie pozwoliło ujednolicić formę stron internetowych jednostek organizacyjnych PSP na wszystkich szczeblach. Bardzo cieszy, że ta symboliczna tysięczna jednostka na GOV.PL to Komenda Powiatowa PSP w Międzyrzeczu w województwie lubuskim.”  - mówi nadbryg. Andrzej Bartkowiak Komendant Główny PSP


W jaki sposób to działa?

Każda jednostka publiczna może przenieść swoją stronę na portal gov.pl!
Wystarczy tylko wypełnić krótką ankietę dostępną na www.samorzad.gov.pl lub kliknąć w  TEN LINK.
Po wypełnieniu ankiety otrzymują Państwo maila potwierdzającego zgłoszenie z dalszymi instrukcjami.  Cały proces od momentu zgłoszenia po nową stronę trwa około miesiąca. Na każdym etapie Zespół Portalu czuwa nad jego sprawnym przebiegiem i służy pomocą w migrowaniu danych.

Dlaczego warto?

Usługa jest dostępna dla Jednostek Administracji Publicznej za darmo. Tym samym portal jest tworzony w ścisłej współpracy z pracownikami, dzięki czemu mamy pewność, że jest dostosowany do indywidualnych potrzeb każdego z nich. Kolejną zaletą portalu jest niewątpliwie łatwość jego obsługi i połączenie go z Biuletynem Informacji Publicznej.  Umieszczenie swojej strony na portalu gov.pl to pewność bezpieczeństwa zasobów i danych.

Zachęcamy wszystkie jednostki publiczne do dołączenia do Portalu GOV.PL