W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zrób coś dobrego dla swojego regionu! Weź udział w konkursie i tchnij nowe życie w zabytki na Podlasiu i Dolnym Śląsku!

Od 7 czerwca do 5 lipca 2021 r. będzie trwać pilotaż konkursu Fundacji Most the Most „Nasz Zabytek”, nad którym Centrum GovTech objęło patronat honorowy. Mieszkańcy Dolnego Śląska i Podlasia będą mogli zgłaszać w konkursie zabytki, w które chcieliby tchnąć nowe życie.

Grafika MOST THE MOST, na grafice osoba jadąca na rowerze i budynki.

O Konkursie "Nasz Zabytek"

„Nasz Zabytek” to konkurs dla każdego, kto chce pozytywnie wpływać na swoje otoczenie. Uczestnicy konkursu mogą zgłaszać zabytki ze swojej okolicy, którym warto przywrócić świetność. Następnie będą mogli zaproponować pomysł, jak zwycięski zabytek może być wykorzystany przez lokalną społeczność. Zwycięski projekt uzyska dofinansowanie – aż do 1 000 000 PLN. Właściciel zabytku może przeznaczyć je na rewaloryzację zabytku i dostosować go do wybranej w konkursie funkcji społecznej. Konkurs ma na celu przede wszystkim wzmacniać wpływ społeczny lokalnych społeczności na najbliższe otoczenie. Po pilotażu Fundacja Most the Most planuje ogłosić konkurs „Nasz Zabytek” w kolejnych województwach.

O Konkursie

W konkursie może wziąć udział każdy mieszkaniec Dolnego Śląska i Podlasia, który chce zrobić coś dobrego dla lokalnej społeczności i regionu!

Konkurs „Nasz zabytek” jest podzielony na dwie części:

  • I Konkurs – wybór jednego zabytku w województwie (nabór zgłoszeń 7 czerwca – 5 lipca 2021 r.)
  • II Konkurs – wybór pomysłów na sposób użytkowania / nową funkcję społeczną zwycięskiego zabytku (start w sierpniu 2021 r. - po zakończeniu I Konkursu)  

Zrealizuj swoje pomysły i miej wpływ na własne otoczenie!

Więcej informacji, wskazówki jak sprawdzić zabytek oraz formularz zgłoszeniowy znajdziesz na stronie www.mostthemost.pl