W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Administracja

Doradzamy i tworzymy innowacyjne rozwiązania informatyczne

Mężczyzna w białej koszuli pisze w notesie ołówkiem

Usprawnienie działania polskiej administracji i proponowanie obywatelom coraz to nowych rozwiązań technologicznych ułatwiających ich codzienny kontakt z urzędem, należą do priorytetów zespołu GovTech Polska. Dlatego współpracujemy z wieloma resortami, spółkami i jednostkami samorządu terytorialnego w celu poszukiwania i rozwiązywania wyzwań, które stają na drodze ku nowoczesnej i sprawnej obsłudze obywateli. Staramy się też, aby kolejne e-usługi i cyfrowe ułatwienia wprowadzane przez państwo odpowiadały realnym potrzebom zarówno przedsiębiorców, jak i każdego obywatela, nad czym współpracujemy z Ministerstwem Cyfryzacji.

Oprócz platformy konkursowej, która umożliwia zamawianie innowacji w trybie konkursowym, nasi partnerzy oferują wiele ciekawych projektów edukacyjnych, grantowych i prorozwojowych z zakresu wdrażania nowych technologii w administracji publicznej.

Zakres wsparcia zespołu GovTech

Na rzecz instytucji publicznych świadczymy wsparcie w zakresie:

  • Weryfikacji koncepcji projektu. Na tym etapie porządkujemy przedsięwzięcie, rozmawiamy o celach, potrzebach i możliwościach realizacji. Potrzebujemy odpowiedzi na 3 pytania i jednego, godzinnego spotkania, by stwierdzić czy i w jaki sposób zespół GovTech oraz partnerzy Programu GovTech Polska mogą pomóc w realizacji.

 

Wypełnij ankietę potrzeby

  • Weryfikacji możliwości realizacji za pomocą istniejących narzędzi. Niektóre potrzeby możliwe są do realizacji "natychmiast" z użyciem istniejących rozwiązań. Pomagamy je znaleźć.
  • Weryfikacji możliwości realizacji z rynkiem. Utrzymujemy bliski kontakt z innowacyjnymi firmami z Polski i ze świata, posiadamy przegląd przez oferowane możliwości, angażujemy specjalistów branżowych do pracy przy weryfikacji projektów. Potrafimy znaleźć odpowiedź "co, w jakim czasie i za jakie pieniądze jest możliwe" sprawnie angazując rynek w ich udzielenie.
  • Weryfikacji narzędzi wsparcia świadczonych na rzecz instytucji publicznych (finansowanie, doradztwo specjalistyczne). Integrujemy wszystkie działania rządu skupione na zwiększaniu sprawności administracji w rozwijaniu i pozyskiwaniu rozwiązań informatycznych. Wskazujemy możliwe źródła finansowania lub inne usługi mogące pomóc w zrealizowaniu potrzeby.

W zakresie jakich rozwiązań pomocny może być zespół GovTech?

Najbardziej lubimy te projekty, którym towarzyszy zadanie analizy danych i wyciągniecia z nich wniosków, które wpływają na usprawnienie funkcjonowania usług państwa czy instytucji. Dane mogą być różne. Dla przykładu:

  • Wspieraliśmy powstanie aplikacji mobilnej pozwalającej zrobić zdjęcie do dowodu osobistego zgodne ze standardami. Na bazie archiwalnych poprawnie i niepoprawnie wykonanych zdjęć przez obywateli, nauczyliśmy komputer rozpoznawać najczęściej popełniane błędy i asystować obywatelowi przy ich wykonywaniu telefonem, co znacząco zmniejszy ilość odrzucanych wniosków o dowód;
  • Wspieralismy powstanie aplikacji ProteGO Safe - pozwalającej na utrzymywanie odpowiedniego dystansu oraz weryfikującej czy właściciel telefonu miał kontakt w odległości mniejszej niż 2m oraz dłużej niż 10 minut z osobą zarażoną;
  • Wspieraliśmy analitykę Ministerstwa Zdrowia w poszukiwaniu nieścisłości w rozliczeniach usług medycznych;

Materiały

Projekty kwalifikowane i niekwalifikowane do GovTech
prezentacja​_Projekty​_kwalifikowane​_i​_niekwalifikowane​_do​_GovTech.pdf 0.63MB