W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Centrum GovTech

Łączyć sektor publiczny z najlepszymi pomysłami obywateli i przedsiębiorców

Astronauta w białym skafandrze, siedzący na kamieniu, pośród chmur, z laptopem na kolanach

Cyfryzacja i nowe technologie zmieniają nasz świat każdego dnia. Rewolucja technologiczna nie dzieje się jednak sama - napędzają ją kreatywność, wiedza i pasja przedsiębiorców, decydentów, urzędników oraz każdego, kto postanawia zadać sobie trud by dokonać zmiany na lepsze. Naszą misją jest koordynacja wykorzystywania tej energii by wdrażać w sektorze publicznym innowacje - technologiczne, ale także procesowe czy organizacyjne.  

GovTech (od angielskiego Government Technology) jest sektorem już dziś wartym w skali światowej kilkaset miliardów dolarów rocznie, a ta wartość cały czas szybko rośnie. Dlatego większość z najbardziej rozwiniętych krajów utworzyło cyfrowe laboratoria, których rolą jest pilotowanie innowacyjnych projektów w sektorze publicznym oraz wdrażanie ich na szerszą skalę w służbie obywatelom. To jest właśnie nasza rola. 

Jesteśmy międzyresortowym zespołem działającym przy Premierze - to znaczy że działamy przekrojowo w całym sektorze publicznym na rzecz koordynacji strategicznych projektów cyfrowych, angażując w to przedsiębiorców, urzędników, obywateli i wszystkich tych, którzy swoimi pomysłami mogą wesprzeć transformację polskiego sektora publicznego. Czerpiemy z najlepszych doświadczeń międzynarodowych, ale sami też dzielimy się wiedzą z innymi krajami pokazując Polskę jako kraj, który w sferze cyfrowej jest w stanie wnieść równie dużo, co najwięksi światowi gracze. Kluczowe jest dla nas też to, by osoby kompetentne, kreatywne i z wizją, w tym młodzi, mieli zawsze uważnego partnera po stronie rządowej. 

 
Naszym nadrzędnym celem jest koordynowanie całości procesu tworzenia przez administrację publiczną cyfrowych narzędzi, skupiając się jednak nie tylko na samym technologicznym aspekcie, ale uczestnicząc w procesie tworzenia cyfrowej rzeczywistości i jej popularyzacji wśród obywateli. Kluczowym elementem działania Centrum jest otwarte i proaktywne podejście do relacji z przedsiębiorcami, organizacjami pozarządowymi i innymi innowatorami.  

Centrum jest także odpowiedzialne za kluczowe projekty cyfryzacyjne w Polsce – od tych już funkcjonujących, po te dopiero powstające. Centrum łączy wszystkich, którzy za pomocą innowacyjnych technologicznie rozwiązań wspierają rozwiązywanie wyzwań, z jakimi mierzy się sektor publiczny, usprawniając tym samym efektywność działania sfery publicznej i podnosząc jakość życia obywateli. 
 
Zapraszamy Was do współpracy! 

{"register":{"columns":[]}}