W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

GovTech i Microsoft łączą siły!

21 stycznia br. GovTech Polska i Microsoft podpisały w Warszawie porozumienie, na mocy którego będą inicjowały wspólne projekty i wdrażały rozwiązania z wykorzystaniem technologii chmurowych w administracji publicznej.

MS & GT


We wrześniu 2020, w pierwszym swoim przemówieniu przed Parlamentem Europejskim przewodnicząca Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen, podkreśliła konieczność przywrócenia Europy na właściwe tory, pomimo ciągłej niepewności spowodowanej przez COVID-19. Wzywając UE do poprowadzenia "od kruchości do nowej witalności", podkreśliła znaczenie nie tylko naprawy i odbudowy dziś, ale także podjęcia konkretnych działań na rzecz budowania lepszego świata w przyszłości. U podstaw tego zobowiązania leży zaangażowanie UE w tworzenie bardziej ekologicznej, cyfrowej i prężnej Europy. Jej zdaniem w realizacji ambitnych celów zasadniczą rolę odegra technologia.  
 
Dokument podpisany przez Justynę Orłowską, Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów – Szefa Centrum GovTech Polska w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Caspera Klynge, Vice President of European Government Affairs w Microsoft zakłada realizację projektów z wykorzystaniem najnowocześniejszych narzędzi cyfrowych, w tym technologii sztucznej inteligencji.  W ramach współpracy obie strony położą szczególny nacisk na stworzenie "Tech Fit 4 Europe". To bezpośrednia odpowiedź na unijną wizję "Europy dostosowanej do ery cyfrowej" i uznanie szczególnej roli, jaką sektor technologii musi odegrać we wspieraniu Europy w realizacji jej ambicji w zakresie technologii cyfrowych. Wymaga to uwzględnienia uzasadnionych obaw stojących za wezwaniem, aby Europa była bardziej "cyfrowo suwerenna". Chodzi również o wspieranie Europy w wykorzystywaniu możliwości i podejmowaniu wyzwań związanych z transformacją cyfrową, w szczególności w związku z COVID-19 .

 
Polska od lat staje się coraz szybciej rozwijającym się rynkiem cyfrowym a administracja publiczna nie pozostaje w tyle - mówi Justyna Orłowska, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech, Szef Centrum GovTech. Naszą misją jest to aby z pomocą nowoczesnych technologii, takich jak Sztuczna Inteligencja, wspierać nie tylko tę niemal połowę Polaków regularnie korzystających z Internetu w kontaktach z administracją, ale też wszystkich pozostałych. Nie byłoby to możliwe bez tworzenia atrakcyjnego klimatu dla strategicznych inwestorów, dlatego tak cieszymy się, że coraz więcej z nich wybiera właśnie nasz kraj. Dzisiejsze porozumienie jest tego kolejnym wyrazem.

 
 
Polska tak samo jak cała Europa stoi obecnie przed wieloma wyzwaniami, na które technologia może być odpowiedzią. Porozumienie z Microsoft ma służyć jak najszybszemu zidentyfikowaniu najważniejszych wyzwań i zaproponowaniu konkretnych rozwiązań.

 

Tempo cyfryzacji wzrasta w całej Europie, a Polska nie jest wyjątkiem. Zachęcające jest silne zaangażowanie polskiego rządu w doprowadzenie do przyjęcia chmury obliczeniowej przez instytucje publiczne, aby przyspieszyć transformację cyfrową kraju i lepiej służyć polskim obywatelom. Stanowi to ważny przykład dla adopcji chmury w całej Europie. Partnerstwo z GovTech opiera się na prawie 30-letniej obecności Microsoftu w Polsce i naszym kompleksowym wieloletnim planie inwestycyjnym, który ma na celu przyspieszenie innowacji i wzmocnienie pozycji lokalnych organizacji dzięki bezpiecznym usługom chmury obliczeniowej dla przedsiębiorstw, a także podniesienie kompetencji lokalnych talentów - mówi Casper Klynge, Vice President of European Government Affairs, Microsoft.

{"register":{"columns":[]}}