W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Weź udział w konsultacjach aplikacji turystycznej i pokaż nam swoją wizję nowej turystyki!

Ruszają konsultacje projektu aplikacji turystycznej ułatwiającej dostęp do informacji o miejscach turystycznych w Polsce oraz pozwalającej na planowanie indywidualnych wycieczek.

Twórz z nami aplikację turystyczną

O projekcie

Projekt Aplikacji turystycznej prowadzony jest przez Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i polega na wdrożeniu aplikacji mobilnej pozwalającej na zwiedzanie poszczególnych regionów Polski w ciekawy i innowacyjny sposób. Pierwszym regionem, na terenie, którego zostanie wprowadzone rozwiązanie, będzie województwo podkarpackie. 

Budowa systemu wynika z potrzeby zachęcenia mieszkańców Podkarpacia, jak i turystów krajowych i zagranicznych, do odwiedzania regionu poprzez ułatwianie dostępu do danych o miejscach kulturowo i historycznie ważnych, obiektach przyrody, a także tych o trasach pieszych bądź rowerowych. Projekt stanowi ponadto sposób na promocję obszarów rzadziej odwiedzanych, konkurujących z dużymi ośrodkami turystycznymi. Rozwiązanie będzie następnie implementowane w innych częściach Polski, docelowo tworząc szczegółową bazę informacji turystycznych dla całego kraju. 

Aplikacja powinna zawierać opcje wyboru i układania tras wycieczkowych, udostępniać informacje o miejscach turystycznych w okolicy użytkownika oraz posiadać elementy grywalizacji, zachęcające do korzystania z narzędzia podczas zwiedzania regionu.  

Udział w konsultacjach

Konsultacje odbędą się 24 sierpnia 2021 r. godz. 10:00-12:00 

Na zgłoszenia do konsultacji czekamy do 23 sierpnia 2021 r. 

Dowiedz się więcej o konsultacjach i zgłoś swój udział TUTAJ.