W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Misja

Łączyć sektor publiczny z najlepszymi pomysłami obywateli i przedsiębiorców

Astronauta w białym skafandrze, siedzący na kamieniu, pośród chmur, z laptopem na kolanach

Cyfryzacja i nowe technologie zmieniają nasz świat każdego dnia. Rewolucja technologiczna nie dzieje się jednak sama - napędzają ją kreatywność, wiedza i pasja przedsiębiorców, decydentów, urzędników oraz każdego, kto postanawia zadać sobie trud by dokonać zmiany na lepsze. Naszą misją jest koordynacja wykorzystywania tej energii by wdrażać w sektorze publicznym innowacje - technologiczne, ale także procesowe czy organizacyjne. 

GovTech (od angielskiego Government Technology) jest sektorem już dziś wartym w skali światowej kilkaset miliardów dolarów rocznie, a ta wartość cały czas szybko rośnie. Dlatego większość z najbardziej rozwiniętych krajów utworzyło cyfrowe laboratoria, których rolą jest pilotowanie innowacyjnych projektów w sektorze publicznym oraz wdrażanie ich na szerszą skalę w służbie obywatelom. To jest właśnie nasza rola.

Jesteśmy międzyresortowym zespołem działającym przy Premierze - to znaczy że działamy przekrojowo w całym sektorze publicznym na rzecz koordynacji strategicznych projektów cyfrowych, angażując w to przedsiębiorców, urzędników, obywateli i wszystkich tych, którzy swoimi pomysłami mogą wesprzeć transformację polskiego sektora publicznego. Czerpiemy z najlepszych doświadczeń międzynarodowych, ale sami też dzielimy się wiedzą z innymi krajami pokazując Polskę jako kraj, który w sferze cyfrowej jest w stanie wnieść równie dużo, co najwięksi światowi gracze. Kluczowe jest dla nas też to, by osoby kompetentne, kreatywne i z wizją, w tym młodzi, mieli zawsze uważnego partnera po stronie rządowej.

Prowadzimy własne projekty, ale też doradzamy innym jednostkom publicznym oraz opracowujemy sposoby łączenia innowatorów z tymi, którzy są w stanie wcielić ich pomysły w życie. Usprawniamy dialog między sektorem publicznym, a innowatorami: przedsiębiorcami MŚP, start-upami, środowiskiem naukowym oraz samymi obywatelami - wszystkimi, którzy wspólnie chcą znaleźć najbardziej innowacyjne i efektywne rozwiązania rzeczywistych wyzwań, przed którymi staje nasz kraj.

Zapraszamy Was do współpracy!