W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Tylko do 22.04 zgłoszenia do konsultacji systemu AI wspomagającego odszukanie zwierząt w schroniskach!

Projekt realizowany jest przez GovTech Polska w Kancelarii Premiera Rady Ministrów i ma na celu ułatwienie właścicielom odszukania zaginionych zwierząt w schroniskach na terenie Polski.

Zgłoś się do konsultacji do 22 kwietnia 2021 r.

Zgłoszenia

Na zgłoszenia na wstępne konsultacje rynkowe czekamy do 22 kwietnia 2021 r.

Więcej informacji o konsultacjach w Biuletynie Informacji Publicznej KPRM.

Zgłoszenia można wysyłać za pomocą platformy konkursowej.

Weź udział w konsultacjach!

O projekcie

Odszukanie zaginionych zwierząt domowych, które zostały przetransportowane do schronisk stanowi wyzwanie dla ich właścicieli. Mając dostęp do bazy zdjęć wszystkich zwierząt w schroniskach, odszukanie pupila wśród tysięcy innych psów poprzez zastosowanie tradycyjnego filtrowania może nie być efektywne.

Potrzebą jest stworzenie „inteligentnego” programu ułatwiającego wyszukiwanie danego zwierzęcia w bazie zdjęć zwierząt przebywających w schroniskach na terenie Polski. Jego celem jest zwiększenie szansy na odnalezienie zgubionego zwierzęcia oraz bardziej efektywne jego szukanie, a tym samym skrócenie czasu przebywania odnalezionego zwierzęcia w schronisku. Działanie programu ma polegać na zweryfikowaniu obecności szukanego zwierzęcia w bazie zdjęć zwierząt przebywających w schroniskach poprzez zawężenie wyników wyszukiwania.

Oczekiwanie funkcjonalności systemu

Rozwiązanie dostarczone w postaci biblioteki (lub usługi typu web service), docelowo stanowiącej dodatek do powstającej bazy zdjęć zwierząt przebywających w schroniskach. Biblioteka otrzymuje dostęp do bazy zdjęć oraz zdjęcie lub zdjęcia poszukiwanego zwierzaka. Zadaniem biblioteki jest zwrócenie identyfikatorów zdjęć wraz z prawdopodobieństwem (bliskością) zdjęć poszukiwanego zwierzęcia do zwierząt istniejących w bazie zdjęć.