W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech

govtech

 3 marca 2020 r. Dyrektor Programu GovTech Polska Justyna Orłowska została powołana przez Pana Premiera Mateusza Morawieckiego na Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech.

Justyna Orłowska jako pełnomocnik odpowiadać będzie za koordynację międzyresortowych działań państwa w sferze innowacji i nowych technologii. Pełnomocnik będzie wchodzić także w skład Komitetu Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz będzie reprezentować premiera w tych dziedzinach w relacjach z krajowymi i zagranicznymi partnerami.

Utworzono również w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, na bazie istniejącego już Departamentu GovTech Polska, Centrum GovTech, które pełni rolę wykonawczo-koordynacyjną, komplementarnie do Centrum Analiz Strategicznych.

Justyna Orłowska - Ekonometryk, finansista, ekspert od zarządzania funduszami. Doświadczenie zdobywała w cenionych na całym świecie spółkach konsultingowych, takich jak Capital One Advisers, Ipopema Securities, Enterprise Investors czy EY, gdzie realizowała szereg projektów związanych z analityką w obszarze bankowości inwestycyjnej . W październiku 2016 roku dołączyła do zespołu doradców Ministra Rozwoju, gdzie była odpowiedzialna za zarządzanie innowacyjnymi projektami cyfrowymi - MinFinTech i Lektury.gov.pl. Pełniła także funkcję doradcy premiera ds. innowacji i finansów. W kwietniu 2018 została mianowana dyrektorem pionierskiego programu GovTech Polska, którego zadaniem jest wdrażanie innowacji i nowych technologii w sektorze publicznym. W marcu 2020 roku została powołana na Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech.

Nagrody i wyróżnienia: 

  • Wyróżnienie za szczególny wkład w rozwój Polskiej Transformacji Cyfrowej w 2019 roku “Rzeczypospolitej Cyfrowej”
  • TOP 20 Women in Cybersecurity 2019
  • Nagroda DigitalShapers w kategorii “Innowacje i Technologie” 2019 r.   
     

powołanie Justyny Orłowskiej

{"register":{"columns":[]}}