W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Platforma Konkursowa GovTech przez cały rok łączy sektor publiczny z innowacyjnymi pomysłami przedsiębiorców

Obecnie sektor publiczny może zgłaszać swoje wyzwania przez cały rok, w przeciwieństwie do poprzedniego rozwiązania edycyjnego wyzwań.

Ręka wskazująca jeden punkt z wielopunktowej siatki w kształcenie globu Ziemi

GovTech Polska wykorzystuje formułę konkursową, by zaprosić do współpracy zarówno podmioty publiczne, przedsiębiorców, jak i samych obywateli. Centralnym podmiotem jest sektor publiczny, który zgłasza wyzwania i poszukuje nowoczesnych sposobów na ich rozwiązanie.  

Wyzwania zgłaszane są poprzez Platformę Konkursową konkursy.govtech.gov.pl. Firmy i obywatele mają możliwość założenia konta na platformie, wzięcia udziału w konkursie oraz zrealizowania wyzwania wagi państwowej.

Do wyzwań sektora publicznego z ostatnich lat na Platformie zaliczają się: 

  • System identyfikacji tankowanych pojazdów dla użytkowników aplikacji mFlota dla PKN Orlen

  • System klasyfikowania zgłoszeń o udzielenie ochrony dla wynalazków i wzorów użytkowych dla Urzędu Patentowego

  • Platforma prezentująca atrakcyjność inwestycyjną na obszarach białych plam w dostępie do Internetu dla Urzędu Komunikacji Elektronicznej

Wśród instytucji sektora publicznego, które wdrożyły już swoje innowacyjne rozwiązania dzięki konkursom GovTech Polska są między innymi: Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Miasto Świdnik.