W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Ambasador

Artur Lompart

Ambasador Artur Lompart

Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Rzeczypospolitej Polskiej w Grecji

Artur Piotr Lompart (ur. 30 lipca 1973 w Nowym Sączu)

Absolwent Instytutu Stosunków Międzynarodowych Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego (1997 r.). Karierę zawodową rozpoczął w 1996 r. jako specjalista ds. mediów i promocji Biura Informacji i Promocji Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1997 r. pełnił funkcję zastępcy kierownika Biura i jednocześnie zastępcy Rzecznika Prasowego, a w 2002 r. objął kierownictwo Biura i został Rzecznikiem Prasowym UW.

Karierę dyplomatyczną rozpoczął w 2007 r. w Ambasadzie RP w Nowym Delhi, najpierw na stanowisku radcy do spraw kultury i nauki, odpowiedzialnego ponadto za pomoc rozwojową a następnie, od 2011 r., jako konsul.

W 2014 r. powrócił na Uniwersytet Warszawski, gdzie koordynował obchody 200-lecia uczelni. W 2015 r., został pracownikiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP, pracując na stanowisku naczelnika wydziału protokolarnego w Biurze do Spraw Przygotowania Szczytu Sojuszu Północnoatlantyckiego, organizowanego w Polsce w 2016 r.

Od 2016 r. pracował w Departamencie Konsularnym MSZ. 6 października 2017 r. został powołany na stanowisko dyrektora Biura Rzecznika Prasowego, pełniącego także obowiązki rzecznika prasowego MSZ. W latach 2018-2020 dyrektor Biura Spraw Osobowych MSZ.

20 lipca 2020 Artur Lompart objął kierownictwo polskiej placówki dyplomatycznej w Atenach.

Żonaty, ma dwoje dzieci.