W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Komunikat dla podróżujących do Hiszpanii

26.08.2020

Komunikat

W związku z dynamiczną sytuacją epidemiczną i wzrostem liczby ognisk zakażeń COVID-19 w Hiszpanii, apelujemy do wszystkich osób podróżujących lub planujących podróż do tego kraju o śledzenie komunikatów i ostrzeżeń na stronie MSZ (więcej informacji: Informacje dla podróżujących do HiszpaniiCOVID-19 – możliwe ograniczenia w podróżowaniu drogą lotniczą między Polską i Hiszpanią).

Przypominamy, że podróżowanie w okresie pandemii koronawirusa wiąże się z ryzykiem nie tylko o charakterze zdrowotnym, ale również tym związanym z ewentualnym wprowadzeniem ograniczeń ad hoc w zakresie wjazdu, transportu, kwarantanny, itp. Decydując się na podróż, należy zabezpieczyć się na wypadek ewentualnych problemów w podróży i zadbać m.in. o ubezpieczenie zdrowotne. 

Prosimy o stosowanie się do zaleceń i regulacji wprowadzanych przez hiszpańskie władze centralne i lokalne, w tym generowanie kodu QR w przypadku podróży lotniczej (więcej informacji: komunikat dot. norm sanitarnych przy wjeździe do Hiszpanii), obowiązek noszenia maseczki, zachowania dystansu społecznego i ograniczenia zgromadzeń.