W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Czasopisma

Czasopisma

Nakładem wydawnictwa Instytutu Ekspertyz Sądowych ukazują się dwa specjalistyczne czasopisma:

- Problems of Forensic Sciences (Z Zagadnień Nauk Sądowych) – wydawane od 1960 r. (początkowo pod tytułem "Z Zagadnień Kryminalistyki"). Od 1995 r. ukazuje się w języku angielskim i polskim. Jest to kwartalnik poświęcony szeroko pojętym naukom sądowym.

- Paragraf na drodze – miesięcznik, który ukazuje się od 1999 r. Porusza specjalistyczne zagadnienia związane z kwestiami prawnymi oraz problemami opiniowania w zakresie wypadków drogowych. Adresatem publikowanych treści są przede wszystkim biegli sądowi i rzeczoznawcy w dziedzinie wypadkowości drogowej, ale również związani z problematyką ruchu drogowego prawnicy, policjanci, osoby parające się szkoleniem i egzaminowaniem kandydatów na kierowców, a także pracownicy administracji drogowej i zarządów dróg. Paragraf na Drodze do grudnia 2016 r. był miesięcznikiem, do grudnia 2019 r. był dwumiesięcznikiem, a od 1 stycznia 2020 r. jest kwartalnikiem.

Materiały

Problems of forensic sciences
Paragraf na drodze