W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

COVID-19

Data aktualizacji: 24.09.2020

 

Afganistan:

24 czerwca ogłoszono wznowienie przez niektóre linie lotnicze połączeń dla osób wyjeżdżających z kraju (możliwy wylot do krajów Zatoki Perskiej). Otwarta została granica z Iranem. W przestrzeni publicznej obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Osoby przyjeżdżające z krajów trzecich zobowiązane są do odbycia 14-dniowej kwarantanny.

 

Malediwy:

15 lipca przywrócono możliwość wjazdu turystów na Malediwy. Wcześniejsza rezerwacja hotelu jest konieczna. Cały pobyt musi być zarezerwowany w jednym obiekcie. Turyści mogą poruszać się tylko po wyspie, na której zarezerwowali pobyt.

Wizy on arrival wydawane są za darmo na 30 dni i mogą zostać przedłużone. Przy przylocie należy obowiązkowo przedstawić negatywny wynik testu na COVID-19. Podróżni powinni wypełnić online (na 24 godziny przed podróżą) deklarację o stanie zdrowia (formularz dostępny na stronie: http://imuga.immigration.gov.mv).

Poradnik i wytyczne dot. przyjazdu i zasad obowiązujących turystów i sektor turystyczny w związku z COVID-19 dostępne są na stronach internetowych Ministerstwa Turystyki (https://www.tourism.gov.mv/covid19) lub  Urzędu Imigracyjnego (https://immigration.gov.mv/faq-for-visiting-the-maldives/)

 

Indie:

Międzynarodowy ruch lotniczy w Indiach pozostaje zawieszony. Dozwolone są wyłącznie loty repatriacyjne oraz specjalne w ramach umów o tzw. air bubbles z wybranymi państwami. Warunki lotów w ramach ww. umów dostępne są na stronie internetowej Ministerstwa Lotnictwa Cywilnego (https://www.civilaviation.gov.in/en/about-air-transport-bubbles)

Wjazd cudzoziemców do Indii jest ograniczony. Nie ma możliwości wjazdu turystycznego, a wszystkie dotychczas wydane wizy turystyczne zostały unieważnione. Aktualne regulacje znaleźć można na stronie: https://boi.gov.in/content/advisory-travel-and-visa-restrictions-related-covid-19-1

Podczas pobytu w Indiach należy przestrzegać obowiązku zasłaniania nosa i ust oraz zachowania dystansu społecznego w miejscach publicznych.

 

Sri Lanka:

Międzynarodowy ruch lotniczy na Sri Lance pozostaje zawieszony. Do odwołania zawieszono wszystkie dotychczas wydane wizy. Wizy turystyczne nie są wydawane. Informacje na temat przedłużania wiz dla osób przebywających na Sri Lance dostępne są na stronie internetowej: https://eservices.immigration.gov.lk/vs/home.php

Aktualności dot. sektora turystycznego publikowane są na stronie: https://www.sltda.gov.lk/

 

 

Bhutan:

Do odwołania zawieszone jest wydawanie bhutańskich e-wiz i wiz on arrival, a dotychczas wydane wizy nie są obowiązujące. Loty międzynarodowe dla turystów pozostają zawieszone.

 

Nepal:

Międzynarodowy ruch lotniczy został częściowo przywrócony (uznanie lotów specjalnych z Nepalu za loty regularne; brak możliwości przylotu cudzoziemców). Ewentualni pasażerowie takich lotów muszą poddać się kwarantannie. Wznowione zostały loty krajowe i dalekobieżne połączenia autobusowe.

Dotychczas wydane wizy zostały zawieszone, a granice pozostają zamknięte dla obcokrajowców. Aktualne regulacje można znaleźć na stronie: https://immigration.gov.np/. W związku ze częściowym wznowieniem ruchu lotniczego, wprowadzono rozwiązania dot. uregulowania sytuacji wizowej osób z wizami, które utraciły ważność w okresie od 21 marca.

Według zapowiedzi rządu Nepalu, od 17 października br. obcokrajowcy będą mogli brać udział w wyprawach górskich i trekkingowych (szczegóły nie zostały opublikowane).

 

Bangladesz:

Loty międzynarodowe zostały przywrócone w ograniczonym zakresie. Udzielono zgody na loty rejsowe do/z określonych krajów (m.in. Chiny, Malezja, Katar, Sri Lanka, Turcja, ZEA, Wielka Brytania)

Przywrócono krajowe połączenia lotnicze i transport publiczny oraz zniesiono ograniczenia w poruszaniu się pomiędzy miastami i stanami. W strefach szczególnie dotkniętych COVID-19 mogą być wprowadzane dodatkowe ograniczenia.

Cudzoziemcy posiadający ważną wizę mogą wjechać do Bangladeszu po spełnieniu określonych warunków;

Konieczne jest przedstawienie zaświadczenia medycznego potwierdzającego brak zakażenia COVID-19 wydanego do 72h przed przylotem.