Andżelika Możdżanowska

Sekretarz Stanu

  • Andżelika Możdżanowska

    Andżelika Możdżanowska

Życiorys

8 lutego 2018 r. powołana na stanowisko Sekretarza Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Pełni także funkcję Pełnomocnika Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

18 października 2017 powołana na stanowisko Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju oraz Pełnomocnika Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Przed rozpoczęciem działalności parlamentarnej pracowała jako dziennikarz, nauczyciel szkół ponadgimnazjalnych oraz wykładowca akademicki. Prowadziła Centrum Obsługi Biznesu, zajmując się m.in. doradztwem w zakresie pozyskiwania funduszy UE. Założycielka Stowarzyszenia „Po prostu Pomagam”, organizatorka akcji społecznych i charytatywnych na rzecz chorych dzieci, a także akcji krwiodawstwa na rzecz szpitali w Wielkopolsce „Kropla życia”.

W latach 2011-2015 Andżelika Możdzanowska była senatorem RP. W 2015 r. została Sekretarzem Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Od 2015 roku Poseł na Sejm RP.

Andżelika Możdżanowska ukończyła studia z zakresu zarządzania na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu oraz ochrony środowiska na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Jest także absolwentką studiów doktoranckich na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz studiów podyplomowych w zakresie przygotowywania i zarządzania projektami finansowanymi ze środków Unii Europejskiej w Instytucie Biznesu w Kaliszu.

Metrics

Informacje o publikacji dokumentu
Opublikowano: 27.03.2019 10:52
Osoba publikująca: administrator gov.pl
Zmodyfikowano: 27.03.2019 10:52
Osoba modyfikująca: administrator gov.pl