W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Brexit

W związku z wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej i zakończeniem okresu przejściowego od 1 stycznia 2021 r. w życie wchodzą zmiany, w tym m.in. w systemie imigracyjnym Wielkiej Brytanii i sposobie przewozu towarów między UK a UE. Aby legalnie przebywać na terenie Wielkiej Brytanii przez dłuższy okres czasu konieczne będzie posiadanie statusu osiedlonego, statusu tymczasowo osiedlonego lub wizy.

Od 1 stycznia 2021 r. w Wielkiej Brytanii będzie obowiązywać nowy punktowy system imigracyjny. Szczegóły na stronie brytyjskiego rządu.

Osoby planujące przyjazd do Wielkiej Brytanii po 31 grudnia 2020 r., które nie uregulowały jeszcze swojego statusu, muszą sprawdzić, czy będą potrzebowały wizy. Szczegóły na stronie brytyjskiego rządu.

Brytyjski rząd ogłosił, że od 1 stycznia 2021 r. większość obywateli Unii Europejskiej, w tym Polski, będzie mogła podróżować do Wielkiej Brytanii na wakacje lub krótkie wycieczki bez konieczności posiadania wizy. Władze Zjednoczonego Królestwa, przedłużyły okres, w którym będzie można wjechać do tego kraju za okazaniem dowodu osobistego do 1 października 2021 r. Więcej szczegółow na ten temat na stronie Ambasady RP w Londynie. 

Informacje na temat Brexitu na polskich stronach rządowych:

Najnowsze informacje o przygotowaniach UE do opuszczenia jej struktur przez Wielką Brytanię są dostępne tutaj.

Dokument Komisji Europejskiej dotyczący podróżownia pomiędzy UE a UK po zakończeniu okresu przejściowej jest dostępny tutaj.

Wytyczne brytyjskiego rządu dla przewoźników i kierowców zawodowych dot. przewozu towarów pomiędzy Wielką Brytanią i Unią Europejską od 1 stycznia 2021 r. są dostępne w języku polskim na stronie gov.uk.

{"register":{"columns":[]}}