W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju 2020

Minister Klimatu zaprasza do udziału w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Rozwoju

„Gorąco Państwa zachęcam do działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i włączenia się do szóstej edycji ESDW 2020.”

Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju (European Sustainable Development Week) to akcja w skali ogólnoeuropejskiej mająca na celu pobudzenie i uczynienie widocznymi działań, projektów i wydarzeń promujących zrównoważony rozwój oraz wdrażanie Agendy 2030 wraz z jej Celami Zrównoważonego Rozwoju.

Inicjatywa jest skierowana do uczniów, studentów, organizacji pozarządowych, naukowców, a także samorządów, przedsiębiorstw oraz wszystkich osób, dla których ważne są kwestie zrównoważonego rozwoju.

W tym roku ESDW będzie trwał od 20 do 26 września, niemniej jednak inicjatywy mogą być realizowane w okresie 18 września – 8 października 2020 r. Polska angażuje się w tę inicjatywę już po raz szósty. W ubiegłym roku zgłoszono i zrealizowano 68 wydarzeń w całej Polsce.

Aby wziąć udział w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Rozwoju (ESDW), należy zaproponować działanie, które swoim zakresem obejmie co najmniej jeden z aspektów zrównoważonego rozwoju – gospodarczy, społeczny lub środowiskowy. Pomysły na lekcje, warsztaty, webinary, wystawy, projekty filmowe, a także wszelkie inicjatywy wirtualne  należy zarejestrować na europejskiej platformie ESDW, a następnie zrealizować w trakcie ESDW, czyli od 18 września – 8 października 2020 r.

 

Materiały

Kliknij tutaj, aby pobrać ulotkę promującą ESDW
Ulotka​_promująca​_ESDW.doc 0.44MB
Kliknij tutaj, aby otworzyć list Ministra Klimatu zachęcający do udziału w inicjatywie
List​_Ministra​_Klimatu​_Michała​_Kurtyki,​_zachęcający​_do​_udziału​_w​_inicjatywie​_ESDW.pdf 0.11MB
Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
03.07.2020 09:41 Aleksandra Warchoł
Pierwsza publikacja:
26.03.2019 14:17 Agata Kubel-Grabau