W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Zastępca Komendanta Miejskiego

st. bryg. Andrzej Płóciniczak

Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Dąbrowie Górniczej

st. bryg. Andrzej PŁÓCINICZAK  służbę w ochronie przeciwpożarowej rozpoczął w 1995 r. jako podchorąży Szkoły Głównej  Służby Pożarniczej w Warszawie, którą ukończył w 1999 roku
z tytułem inżyniera pożarnictwa. W 2003 r. ukończył uzupełniające studia magisterskie w Akademii Techniczno – Humanistycznej w Bielsku - Białej.

W 1999 roku podjął służbę w Komendzie Miejskiej PSP w Katowicach w Wydziale Kontrolno - Rozpoznawczym. W kolejnych latach realizował zadania służbowe w Wydziale Kontrolno – Rozpoznawczym KM PSP w Katowicach zajmując kolejne stanowiska. Dodatkowo pełnił nieetatową funkcję Rzecznika Prasowego Komendanta Miejskiego  PSP w Katowicach.
W trakcie służby w KM PSP w Katowicach, był zaangażowany w propagowanie profilaktyki przeciwpożarowej na terenie miasta Katowice realizując szereg programów oraz szkoleń dla dzieci i seniorów.

W kwietniu 2017 roku rozpoczął służbę w Komendzie Miejskiej PSP w Siemianowicach Śląskich, gdzie pełnił obowiązki Zastępcy Komendanta Miejskiego. Z dniem 14 października 2017 roku został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego PSP w Siemianowicach Śląskich.

Z dniem 1 sierpnia 2018 roku, decyzją Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach, powołany został na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Górniczej.

Odznaczony:

Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę – 2010 r.
Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa – 2013 r.
Brązową Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” – 2020 r.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
07.12.2020 16:30 mł.asp. Marcin Ciepliński
Wytwarzający/ Odpowiadający:
asp. Stefan Flasza
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Zastępca Komendanta Miejskiego 2.0 09.12.2020 14:23 mł.asp. Marcin Ciepliński
Zastępca Komendanta Miejskiego 1.0 07.12.2020 16:30 mł.asp. Marcin Ciepliński

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP