W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

st.bryg. Dariusz Jaromin

Zastępca Komendanta Miejskiego PSP

st. bryg. Dariusz Jaromin w mundurze galowym

st. bryg. Dariusz Jaromin
Zastępca Komendanta Miejskiego PSP

st. bryg. mgr inż. Dariusz Jaromin jest absolwentem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, którą ukończył w 1992 roku uzyskując pierwszy stopień oficerski młodszego kapitana.

Pracę w Komendzie Miejskiej PSP w Katowicach rozpoczął 1 sierpnia 1992 r. na stanowisku dowódcy plutonu. W latach 1994 – 1998 pełnił służbę na stanowisku Dowódcy zmiany w JRG Katowice. Z dniem 1 stycznia 1999 roku mianowany został na stanowisko Zastępcy Dowódcy JRG Katowice-Piotrowice, a w 2007 roku mianowany Dowódcą Jednostki w Piotrowicach. Od 24 listopada 2017 roku, decyzją Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP powołany został na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego PSP w Katowicach.

Odznaczony m.in.: Brązowym Krzyżem Zasługi, Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa, Srebrnym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju, Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę oraz Srebrną Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”.

Brał wielokrotnie udział w akcjach ratowniczo – gaśniczych, w tym w największych związanych  z  pożarem w Kuźni Raciborskiej w 1992 r. powodzią w 1997 r. oraz działaniami ratowniczymi po zawaleniu się kamienicy przy ulicy Chopina w Katowicach w 2014 r.

Wraz ze Specjalistyczną Grupą Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z Katowic- Piotrowic brał wielokrotnie udział w ćwiczeniach międzynarodowych m.in. w Czechach, Luksemburgu, Holandii.

Jako Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Katowicach nadzoruje pracę pionu kwatermistrzowsko-technicznego.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
07.12.2020 12:47 mł.asp. Sebastian Lis
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Sebastian Lis
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
st.bryg. Dariusz Jaromin 1.0 07.12.2020 12:47 mł.asp. Sebastian Lis

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP