W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Prawie 29 tys. strażaków PSP i druhów OSP zostało już zaszczepionych

Szczepimy się - PSP/OSP podczas akcji szczepień

W środę (24 marca br.) w szpitalu tymczasowych na PGE Narodowym rozpoczął się proces szczepień służb mundurowych. Szczepienia funkcjonariuszy odbywają się w całym kraju w szpitalach węzłowych i łącznie w 133 punktach szczepień. Większość z nich to placówki służby zdrowia MSWiA. Szczepienia funkcjonariuszy koordynuje Komenda Główna Policji.

Od tego dnia, na terenie całego kraju szczepieniu poddają się kolejni funkcjonariusze PSP oraz druhowie OSP, którzy zadeklarowali chęć przyjęcia szczepionki.

Od początku szczepień tj. od 24 marca do 11 kwietnia br. zaszczepionych zostało ponad 9 tys. funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz prawie 19,6 tys. strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych.

Komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak był jednym z pierwszych strażaków, którzy poddali się szczepieniu 24 marca, podczas inauguracji procesu szczepień i zaapelował wówczas do strażaków słowami „Funkcjonariuszki i funkcjonariusze, druhny i druhowie apeluję szczepcie się! Jesteście na pierwszej linii frontu! Żeby ratownik mógł ratować musi być zdrowy".

 

Opracowanie: Zespół prasowy KG PSP

Zdjęcia: materiały KM/P PSP oraz KW PSP

{"register":{"columns":[]}}