W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

st. bryg. mgr inż. Radosław Pełka

Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Łodzi

Zdjęcie zastępcy komendanta miejskiego PSP w Łodzi na jasnym tle

Radosław PEŁKA urodził się 2 lipca 1972 roku w Pabianicach. Służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął w 1992 roku jako słuchacz podchorąży w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, którą ukończył w 1996 roku z tytułem inżyniera pożarnictwa. W roku 1998 ukończył studia niestacjonarne II stopnia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie uzyskując tytuł magistra inżyniera pożarnictwa.

Służbę stałą rozpoczął w Jednostce Ratowniczo- Gaśniczej Nr 7 PSP w Łodzi na stanowisku dowódcy sekcji. Następnie związany był z Ośrodkiem Szkolenia PSP w Łodzi, zajmując stanowisko wykładowcy. Od roku 1999 pełnił służbę w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Łodzi zajmując kolejne stanowiska służbowe, finalnie będąc Naczelnikiem Wydziału. Od roku 2009 związał się z Komendą Miejską PSP w Łodzi, gdzie przez wiele lat pełnił służbę na stanowisku Dowódcy JRG. Od dnia 8 lipca 2020 roku pełnił obowiązki Zastępcy Komendanta Miejskiego PSP , a następnie z dniem 01 września 2020 roku został powołany przez Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Łodzi na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego PSP w Łodzi. Sprawuje nadzór nad wykonywaniem zadań przez: Wydział Operacyjno - Szkoleniowy, Wydział Kontrolno – Rozpoznawczy oraz  Jednostki Ratowniczo – Gaśnicze.

Jako Zastępca Komendanta Miejskiego PSP sprawuje nadzór nad przygotowaniem oraz zapewnieniem pełnej zdolności do działań ratowniczych Jednostek Ratowniczo- Gaśniczych oraz innych jednostek ochrony ppoż. włączonych do krajowego systemu ratowniczo gaśniczego w tym planowanie sił i środków,  nad organizacją    i funkcjonowaniem Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Łodzi  oraz nad działalnością kontrolno - rozpoznawczą w zakresie przestrzegania przepisów przeciwpożarowych oraz rozpoznawania i kontroli występujących zagrożeń.

Odznaczony m.in. Brązowym Krzyżem Zasługi – 2005 r., Brązowym Medalem Za Długoletnią Służbę – 2012 r., Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej – 2012 r.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
01.12.2020 09:06 Łukasz Górczyński
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Łukasz Górczyński
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
st. bryg. mgr inż. Radosław Pełka 3.0 07.12.2020 12:03 Łukasz Górczyński
st. bryg. mgr inż. Radosław Pełka 2.0 07.12.2020 11:49 Łukasz Górczyński
st. bryg. mgr inż. Radosław Pełka 1.0 01.12.2020 09:06 Łukasz Górczyński

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}