W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

mł. bryg. mgr inż. Marcin Gąsowski

Zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Piekarach Śląskich

Zdjęcie przedstawia Zastępcę Komendanta Miejskiego PSP w Piekarach Śląskich, mł. bryg. Marcina Gąsowskiego

Mł. bryg. mgr inż. Marcin Gąsowski jest absolwentem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. W trakcie służby ukończył również studia podyplomowe Akademia Przywództwa w zakresie zarządzanie zasobami ludzkimi w straży pożarnej w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach.

Służbę rozpoczął w 2000 roku wstępując do Szkoły Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, którą ukończył uzyskując tytuł magistra inżyniera pożarnictwa. Następnie kontynuował służbę w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu, na stanowisku dowódcy zastępu w jednostce ratowniczo-gaśniczej. W roku 2006 decyzją Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP został przeniesiony do pełnienia służby w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piekarach Śląskich, gdzie zajmował stanowiska młodszego specjalisty, specjalisty, a następnie starszego specjalisty ds. operacyjno – szkoleniowych. W roku 2010 mianowany został na stanowisko zastępcy dowódcy jednostki ratowniczo gaśniczej, a z dniem 1 stycznia 2012 roku objął stanowisko dowódcy piekarskiej jednostki ratowniczo – gaśniczej. Z dniem 1 grudnia 2018 roku Śląski Komendant Wojewódzki PSP powierzył mu obowiązki zastępcy komendanta miejskiego PSP w Piekarach Śląskich, a z dniem 1 lutego 2019 roku został powołany na to stanowisko.

Pełniąc służbę w jednostce ratowniczo – gaśniczej wielokrotnie uczestniczył i kierował akcjami ratowniczo-gaśniczymi. M.in. brał udział w działaniach ratowniczych prowadzonych po wystąpieniu katastrofy budowlanej hali wystawienniczej Międzynarodowych Targów Katowickich w Chorzowie w 2006 roku. Podczas zagrożenia powodziowego, które wystąpiło na terenie miasta Piekary Śląskie w roku 2010 dowodził działaniami związanymi z umacnianiem wału na rzece Brynica, w bezpośrednim sąsiedztwie oczyszczalni ścieków w dzielnicy Brzozowice - Kamień. W grudniu 2018 roku decyzją Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP został oddelegowany do pełnienia funkcji dowódcy sił i środków PSP zabezpieczających przebieg 24 Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu COP-24.

Mł. bryg. Marcin Gąsowski za dotychczasowe osiągnięcia w służbie został odznaczony: Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę, Brązową Odznaką „Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej” oraz Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
09.12.2020 12:56 mł. bryg. Adrian Patalong
Wytwarzający/ Odpowiadający:
mł. bryg. Adrian Patalong
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
mł. bryg. mgr inż. Marcin Gąsowski 2.0 20.01.2021 11:34 mł. bryg. Adrian Patalong
mł. bryg. mgr inż. Marcin Gąsowski 1.0 09.12.2020 12:56 mł. bryg. Adrian Patalong

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP