W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego

SGRT Siedlce 8

SGRT

Zadaniem Grupy Ratownictwa Technicznego jest podejmowanie działań ratowniczych mających na celu poszukiwanie i dotarcie do zagrożonych lub poszkodowanych osób oraz zwierząt, a także zmniejszenie lub likwidacja zagrożenia dla życia, zdrowia, mienia lub środowiska.

Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego "Siedlce 8" na poziomie podstawowym jest przygotowana do realizacji zadań określonych w obowiązujących „Zasadach organizacji ratownictwa technicznego w KSRG”.

Na poziomie specjalistycznym będzie to możliwe po uzupełnieniu braków w sprzęcie oraz po uzyskaniu przez ratowników stosownych uprawnień do prowadzenia specjalistycznych działań z zakresu ratownictwa technicznego do stanu minimalnego. Komenda zakłada docelowo funkcjonowanie grupy w składzie 36 ratowników, w tym 12 z uprawnieniami hakowego, 6 z uprawnieniami do obsługi pojazdów samochodowych i sprzętu specjalistycznego.

W ramach doskonalenia zawodowego, szkolenie hakowych ukończyło 3 strażaków JRG. Przeprowadzono warsztaty Ratownictwa Technicznego dla jednostek KSRG z terenu powiatu, w których strażacy ćwiczyli techniki wykonywania dostępu do osób poszkodowanych w pojazdach.

 • Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego "Siedlce 8" została powołana Rozkazem nr 11/2015 Komendanta Miejskiego PSP w Siedlcach z dnia 10 grudnia 2015 r.
 • W skład grupy wchodzi 36 strażaków JRG nr 1, w tym minimum 6 strażaków na każdej zmianie służbowej.
   
 • Obecnie trwają szkolenia z zakresu ratownictwa drogowego, stabilizacji konstrukcji budowlanych, poznawane są tajniki i techniki wykorzystania sprzętu specjalistycznego będącego na wyposażeniu JRG nr 1.
   
 • Samochody wchodzące w skład grupy:
  • GBARt Mercedes 381M22,
  • SCRt KERAX 381M43,
  • SLRr Toyota Hilux 381M91.
 • Rejon działania grupy obejmuje powiat siedlecki, łosicki, węgrowski i sokołowski.

Mapa - rejon działania SGR

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
07.04.2021 14:12 st. sekc. Daria Lipińska
Pierwsza publikacja:
07.04.2021 14:04 st. sekc. Daria Lipińska
{"register":{"columns":[]}}