W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Uroczysta zmiana służby w JRG PSP Siemianowice Śląskie z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

02.05.2021

Uroczysta zbiórka z okazji podniesienia flagi na maszt

W związku z Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w Komendzie Miejskiej PSP w Siemianowicach Śląskich o godzinie 7:30 przeprowadzono uroczystą zmiany służby połączoną z podniesieniem flagi państwowej na maszt. W zbiórce udział wzięli strażacy zmiany zdającej i przejmującej.

Dzień Flagi został ustanowiony przez Sejm na mocy ustawy z 20 lutego 2004 r. To święto, które ma wyrażać szacunek do flagi i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. W związku z tym w wielu miejscach Polski dzień 2 maja jest obchodzony poprzez organizowanie różnego rodzaju wydarzeń czy manifestacji patriotycznych, podczas których eksponowane są oczywiście nasze barwy narodowe. Ze względu na stan epidemii wprowadzony w Polsce uroczystość przebiegła z zachowaniem reżimu sanitarnego. 

Opracował: mł. kpt. Michał Wnuk
Zdjęcia: mł. kpt. Michał Wnuk

Zdjęcia (4)