W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

bryg. mgr inż. Arkadiusz Buchowski

Komendant Miejski PSP w Suwałkach

bryg. mgr inż. Arkadiusz Buchowski

bryg. Arkadiusz Buchowski urodził się 17 czerwca 1973 roku w Sejnach. W roku 1995 ukończył Medyczne Studium Zawodowe o kierunku Ratownictwo Medyczne.  Służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął w 1995 roku w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Po ukończeniu szkoły rozpoczął służbę w JRG w Sejnach. Od 1998 roku związany jest z suwalską strażą pożarną. Początkowo w Komendzie Rejonowej PSP w systemie codziennym, później w JRG w systemie zmianowym jako dowódca zmiany. W międzyczasie systematycznie podnosił swoje kwalifikacje: w 2003 roku uzyskał tytuł inżyniera ochrony środowiska na Wszechnicy Mazurskiej w Olecku, w 2004 roku ukończył studia podyplomowe o kierunku pedagogicznym, w 2009 roku ukończył studia podyplomowe w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie dla strażaków ubiegających się o zajmowanie stanowisk oficerskich związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi, w 2014 roku ukończył studia II stopnia w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie o kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne.

W 2011 roku został mianowany na stanowisko Zastępcy Dowódcy JRG a rok później na Dowódcę JRG Suwałki. Od 2016 roku pełnił służbę jako Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Suwałkach. Z dniem 14.01.2018 roku został powołany przez Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego na stanowisko Komendanta Miejskiego PSP.

Odznaczony: Złotym Medalem za zasługi dla Pożarnictwa – 2007r., Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę – 2009 r., Srebrnym Krzyżem Zasługi – 2013 r., Odznaką Honorową Dawca Krwi Zasłużony Dla Zdrowia Narodu – 2014r. Srebrnym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju – 2019 r., Złotą Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej – 2019 r..