W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

bryg. mgr inż. Kazimierz Golubiewski

Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Suwałkach

bryg. mgr inż. Kazimierz Golubiewski

bryg. Kazimierz Golubiewski służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął
w 1994 roku jako kadet Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej  w Poznaniu. Po jej ukończeniu został skierowany do pełnienia służby w Komendzie Rejonowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie, a od 1999 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej pełniąc służbę na kolejnych stanowiskach służbowych. Od 2013 roku wykonywał również zadania dowódcy Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno – Nurkowego „Biebrza”.
Z dniem 12 marca 2018 r. został przeniesiony do pełnienia służby w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach i powołany przez Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego PSP.

Systematycznie podnosił swoje kwalifikacje kończąc: w 2000 roku Wyższą Szkołą Agrobiznesu uzyskując tytuł inżyniera, w 2008  roku studia podyplomowe w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie dla strażaków ubiegających się o zajmowanie stanowisk oficerskich związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi, w 2010 roku studia podyplomowe  w zakresie Przygotowania Pedagogicznego na Uniwersytecie w Białymstoku, w 2015 roku Wyższą Szkołę Administracji Publicznej w Białymstoku uzyskując tytuł magistra,
w 2019 roku studia podyplomowe w zakresie Zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy
w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku.

Poza służbą pracuje społecznie. Od 1996 r. jest czynnym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej KSRG w Rajgrodzie. Obecnie wchodzi w skład zarządu jednostki, Zarządu Oddziału Miejsko – Gminnego OSP RP w Rajgrodzie oraz Zarządu Oddziału Powiatowego OSP RP
w Grajewie.

Odznaczony: Złotym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa – 2007 r., Brązowym Medalem Za Zasługi dla Obronności Kraju – 2008 r.,  Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę – 2015 r., Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej – 2017 r., Brązowym Krzyżem Zasługi – 2019 r..