W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

bryg. mgr Marian Róg

Komendant Miejski PSP

Postać człowieka w ciemnogranatowym mundurze galowym, tło jasne. Na prawym ramieniu sznur galowy, na prawej piersi emblemat z nazwiskiem oraz dwie inne odznaki, na lewej piersi baretki posiadanych odznaczeń.

Brygadier Marian Róg służbę rozpoczął w 1985 roku jako kadet w Szkole Chorążych Pożarnictwa w Krakowie. Po ukończeniu szkoły jako technik pożarnictwa w 1987 roku został skierowany do służby w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu gdzie zajmował stanowisko dowódcy plutonu Zawodowej Straży Pożarnej. Z chwilą utworzenia Państwowej Straży Pożarnej, w lipcu 1992 r., został powołany na stanowisko Dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Tarnobrzegu.
W Komendzie Miejskiej PSP w Tarnobrzegu od czerwca 1999 roku zajmował stanowisko Zastępcy Dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Tarnobrzegu, a od listopada 2012 roku awansował na stanowisko Dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej.

W 2001 roku ukończył studia magisterskie na Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach na kierunku Marketing i Zarządzanie – Politologia i Nauki Społeczne, a w roku 2012 ukończył studia podyplomowe w Szkole Głównej Służby Pożarniczej dla strażaków ubiegających się o zajmowanie stanowisk związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi.

Od 6 czerwca 2016 r. pełnił obowiązki komendanta miejskiego PSP w Tarnobrzegu.

1 lipca 2016 roku powołany został na stanowisko komendanta miejskiego PSP w Tarnobrzegu

Wielokrotnie nagradzany  za udział w działaniach ratowniczo- gaśniczych ćwiczeniach oraz przygotowaniu reprezentacji komendy do zawodów w sporcie pożarniczym, piłce siatkowej i piłce nożnej.

Za swoją 35 letnią służbę i wzorowe pełnienie obowiązków służbowych odznaczony między innymi:

  • Krzyżem Zasługi za Dzielność,
  • Srebrnym Krzyżem Zasługi,
  • Srebrnym Medalem „Za Długoletnią Służbę”,
  • Srebrną Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”,
  • Srebrną Odznaką „Za Zasługi w Zwalczaniu Powodzi”,
  • Złotym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”,
  • Dyplomem Komendanta Głównego PSP.
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
26.11.2020 17:10 Paweł Korczak
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Wydział Operacyjno-Rozpoznawczy
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
bryg. mgr Marian Róg 3.0 11.12.2020 10:35 bryg. Jacek Widuch
bryg. mgr Marian Róg 2.0 11.12.2020 10:31 bryg. Jacek Widuch
bryg. mgr Marian Róg 1.0 26.11.2020 17:10 Paweł Korczak

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP