W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Specjalistyczna Sekcja Ratownictwa Medycznego

SRM Warszawa Medyk

Na zdjęciu widać kilka samochodów strażackich, namiot pneumatyczny oraz zgromadzonych ratowników w czerwonych kombinezonach. Na ziemi poustawiane są torby medyczne, oraz nosze. Widać, że strażacy są w trakcie ustawiania punktu medycznego, jeden z nich pokazuje dłonią i koordynuje pracę innych. Pozostali rozkładają łóżka polowe, wynoszą z samochodów torby medyczne. Jeden z nich otwiera markizę zamontowaną na samochodzie. Nad całą scenerią góruje ogromny świecący się balon oświetleniowy.

Specjalistyczna Sekcja Ratownictwa Medycznego "Warszawa Medyk" z siedzibą w JRG 8

Zadaniem Sekcji Ratownictwa Medycznego jest podejmowanie, w trybie pilnym, medycznych działań ratowniczych wobec osób znajdujących w stanie nagłego zagrożenia zdrowia. W skład sekcji wchodzą ratownicy z ukończonym szkoleniem z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz instruktorzy ratownictwa medycznego służby.

 

Pojazdy znajdujące się na wyposażeniu Sekcji Ratownictwa Medycznego:

  • Lekki samochód ratownictwa medycznego Ford Transit.

  • Lekki samochód ratownictwa medycznego Ford Transit Custom.

  • Średni samochód ratownictwa medycznego Volvo.

  • Lekki samochód rozpoznania ratowniczego Fiat Freemont.

Materiały

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 8
{"register":{"columns":[]}}