W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Nocny pożar we Wrocławiu

26 listopada br. o godz. 1.24 po północy, służba dyżurna Stanowiska Kierowania KM PSP we Wrocławiu, odebrała zgłoszenie o pożarze mieszkania w 5 – piętrowej kamienicy.

WhatsApp-Image-2020-11-26-at-141115-002

26 listopada br. o godz. 1.24 po północy, służba dyżurna Stanowiska Kierowania KM PSP we Wrocławiu, odebrała zgłoszenie o pożarze mieszkania w 5 – piętrowej kamienicy.  Po ośmiu minutach od przyjęcia zgłoszenia, na miejscu zdarzenia były pierwsze strażackie zastępy. Jak ustalono w wyniku rozpoznania, pożar wybuchł na pierwszej kondygnacji.  Z mieszkania wydobywał się gęsty dym o dużej objętości. Na balkonie mieszkania znajdował się jego lokator.

            W trakcie prowadzonych działań ratowniczo – gaśniczych sprawiono SD 37 do balkonu, skąd ewakuowano poszkodowanego. Ponadto z budynku, w którym wybuchł pożar oraz sąsiedniego, ewakuowano łącznie 32 osoby. Mieszkańców ulokowano w podstawionym autobusie.

Równolegle sprawiono linię gaśniczą do pierwszego piętra i wykonano natarcie pod ciśnieniem. Podano także dwa prądy wody w natarciu z zewnątrz. W dalszej części akcji wykonano dostęp do mieszkania powyżej, które także było objęte pożarem, ponieważ przepalił się strop pomiędzy pierwszym, a drugim piętrem. Płomienie objęły m.in. również kanapę w mieszkaniu.

            Po opanowaniu pożaru konieczne okazało się dokonanie rozbiórki części przepalonego stropu. Z mieszkania, w którym doszło do pożaru usunięto też materiały palne. W akcji ratowniczo – gaśniczej uczestniczyło 21 strażaków i 8 samochodów. Działania zakończono o godzinie siódmej rano.

Opracowanie: Lech Lewandowski - KW PSP Wrocław