W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Pożar budynku wielorodzinnego w miejscowości Siechnice

W dniu 8 lutego 2021 r. Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP we Wrocławiu odebrało zgłoszenie o pożarze w budynku wielorodzinnym w miejscowości Siechnice.

Pożar budynku wielorodzinnego w Siechnicach

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów PSP i OSP, Kierujący Działaniem ratowniczym ustalił, że w budynku wielorodzinnym doszło do pożaru na poddaszu użytkowym. Mieszkańcy z uzyskanych informacji ewakuowali się przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej. Ogniem objęte było całe poddasze, a płomienie widoczne na zewnątrz budynku. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca działań, wprowadzeniu roty w celu wyciągnięcia butli z gazem, rozpoznania  bojem i przeszukania pomieszczeń mieszkalnych pod kątem osób poszkodowanych.  Podany został prąd wody w obronie na zagrożony przylegający budynek gospodarczy. Po przybyciu na miejsce dodatkowych sił i środków, sprawione zostały dwie drabiny mechaniczne, z których podano dwa prądy w natarciu na palący się dech budynku. Po zlokalizowaniu pożaru ratownicy z drabin mechanicznych rozpoczęli działania związane z rozbiórką pozostałości dachu, które stwarzały zagrożenie. Całość powierzchni objętej pożarem dokładnie sprawdzono za pomocą kamery termowizyjnej oraz przelano wodą. W działaniach brało udział 11 zastępów PSP i 4 OSP.

Zdjęcia (10)