W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Pożar domu jednorodzinnego w miejscowości Żerniki Wrocławskie

07.04.2021

W nocy 7 kwietnia 2021 r. Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP we Wrocławiu odebrało zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w miejscowości Żerniki Wrocławskie.

pożar domu w Żernikach Wrocławskich

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że ogniem całkowicie objęty był budynek o konstrukcji drewnianej. Działania Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, podaniu 5 prądów wody w natarciu na palący się obiekt. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do rozbiórki elementów konstrukcyjnych oraz dogaszania pojedynczych zarzewi ognia. Poszkodowany został  przekazany przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W działaniach brało udział 6 zastępów Państwowej Straży Pożarnej i 3 zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych.

Zdjęcia: Łukasz Telus

Zdjęcia (19)