W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Pożar hal magazynowcyh w miejscowości Wilczyce

12.04.2021

W dniu 12 kwietnia o godzinie 5 nad ranem Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu odebrało zgłoszenie on pożarze dwóch hal magazynowych w miejscowości Wilczyce.

Pożar hal magazynowych w miejscowości Wilczyce

W momencie przybycia pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej pożar był już bardzo mocno rozwinięty. Jedna z hal magazynowych całkowicie była objęta ogniem, a płomienie rozprzestrzeniały się na drugą halę. Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że dwóch pracowników przedsiębiorstwa używając koparek próbowali ugasić pożar przy pomocy piasku. W halach magazynowych magazynowano alkohol etylowy służący do produkcji środków do dezynfekcji.

W pierwszej fazie w działaniach strażaków uczestniczyły 22 zastępy PSP oraz 3 zastępy OSP. Ze względu charakter zagrożenia w działaniach uczestniczyła Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego „Wrocław – 3”. W miarę prowadzonej akcji do strażackich zastępów dołączały kolejne, co umożliwiło dokonywanie zmian strażaków. W wyniku pożaru jedna z hal całkowicie spłonęła, natomiast druga hala uległa częściowemu spaleniu.

Zdjęcia (9)