W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Tragiczne skutki pożaru w Cieszycach. Nie żyją trzy osoby.

30.08.2021

W dniu 30 sierpnia Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP we Wrocławiu odebrało zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w Cieszycach.

pożar cieszyce

W momencie przybycia jednostek ochrony przeciwpożarowej, pożar był bardzo mocno rozwinięty. Podane zostały trzy prądy wody w natarciu na palący się budynek. W trakcie prowadzenia działań gaśniczych Kieryjący Działąniem Ratowniczym uzyskał informację, że w budynku mogą przebywać osoby bezdomne. Wprowadzono rotę do wewnątrz budynku gdzie odnaleziono dwie nieprzytonme osoby, które zostały ewakuowane na zewnątrz. Niestety, obydwaj poszkodowani odnieśli oparzenia trzeciego stopnia, a ponadto nie stwierdzono u nich podstawowych funkcji życiowych. Strażacy przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, którą prowadzili do przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego.  Po zlokalizowaniu pożaru i przeszukiwaniu pogorzeliska, w jednym z pomieszczeń, nad którym zapadł się dach, natrafiono na trzeciego poszkodowanego. Ciało mężczyzny było zwęglone.

Na miejsce zdarzenia przybyła Grupa Operacyjna KW PSP Wrocław, Zastępca Komendanta Miejskiego PSP we Wrocławiu oraz oficer operacyjny. W działaniach ratowniczo - gaśniczych brało udział 8 zastępów Państwowej Straży Pożarnej i 5 zastępów Ochotniczej Straży Pożarnej.

 

Opracowanie: mł. asp. Kamil Bokwa, FOT. OSP Pustków Żurawski